Kaip nusistatyti tikslus ir jų siekti?

Artėjant rudens sezonui, kuomet vėl intensyviai kibsime į darbus, parengiau keletą rekomendacijų, kaip efektyviai nusistatyti asmeninius tikslus, kad jie būtų pasiekti:

1. Nusistatykite tokius tikslus, kurie jus įkvėptų ir motyvuotų siekti savo tikslų. Atsakykite sau į klausimą, kodėl šie tikslai jums svarbūs ir kodėl norite jų siekti.

2. Jūsų tikslai turi atitikti SMART kriterijus: tikslai turi būti konkretūs, išmatuojami, realistiški, prasmingi jums (1 punktas) ir apibrėžti laike.

3. Nesusiplanuokite per daug tikslų! Aiškiai išskirkite prioritetus, kurių tikslų sieksite pirmiausiai.

4. Užsirašykite ir vizualizuokite savo tikslus bei jų pasiekimo kriterijus. Kaip jūs žinosite, kad jau pasiekėte savo norimus tikslus? Pasikabinkite tikslus matomoje vietoje!

5. Susidarykit kokrečių žingsnių planą, kaip sieksite šių tikslų. Priklausomai nuo siekiamo tikslo, susirašykite būtinus atlikti veiksmus kas mėnesį / savaitę/ dieną.

6. Nuolat peržiūrėkit savo tikslus, kaip jums sekasi, koks progresas, ar jie vis dar aktualūs jums?

7. Kalbėkite apie savo tikslus su artimaisiais, draugais, kolegomis, koučingo specialistu. Gausite naudingų įžvalgų, jausitės tvirčiau ir dar labiau save motyvuosite siekti tikslų.

Registruokitės ir susitikime tikslų planavimo sesijai!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *