Priežastys, kodėl žmonės užmiršta naujametines rezoliucijas per pirmuosius 2 mėnesius

Tyrimai rodo, kad 80 proc. naujametinių pasižadėjimų būna užmiršti per pirmuosius du naujųjjų metų mėnesius ir vėl prisimenami tik artėjant metų pabaigai, kai rengiame naują rezoliucijų sąrašą:
1. Egzistuoja didelis atotrūkis tarp norimo pokyčio ir noro pasikeisti. Tai reiškia, kad žmonės pokytį dažniau suvokia kaip trokštamą rezultatą, o ne kaip procesą, kurio metu turi investuoti laiką ir energiją keisdami savo įpročius, priimdami sunkius sprendimus ir dirbdami su priimtų sprendimų pasekmėmis.
2. Įprastai žmonių elgesio modeliai nuo vaikystės daug nesikeičia, todėl labiausiai motyvuotai siekiame tų pokyčių, kurie yra suderinami su mūsų asmenybe. Tad prieš įrašant norimą pokytį į naujametinių rezoliucijų sąrašą, pirmiausiai turime įsivertinti, kiek šis pokytis yra autentiškas ir artimas mano asmenybei.
3. Komforto zonoje būti smagu, nes… žengti į nežinomas teritorijas yra baisu, o mums saugiau ten, kur aplinka yra aiški ir prognozuojama.

Vis dėlto, gera žinia, kad pasikeisti mes galime! Tačiau tik tuomet, kai esame tvirtai tam įsipareigoję, motyvuoti ir tai neprieštarauja mūsų esminėms vertybėms 🙂

Sausio 16 d. startuojame su pirmąja Asmeninių strategijų laboratorija šiais metais, kur mokysimės atpažinti savo tikrąsias vertybes, gyvenimo ir profesinės veiklos viziją, misiją ir pasirengti norimų pokyčių strategiją iki 2023 m.

Registracija į Asmeninių strategijų laboratoriją: https://goo.gl/forms/oM8NfcmgHm84SBjl2

Daugiau: https://www.fastcompany.com/90276565/science-explains-why-productivity-hacks-and-resolutions-are-practically-destined-to-fail

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *